Články o 3D a stereoskopii z roku 2004


Jak vytvořit prostorovou 3D animaci

Jak už jste možná četli v dalších našich článcích, anaglyphy (prostorové obrazy) nemusejí být vždy jen nehybné. Lze tvořit i 3D video a 3D animace. V tomto článku se podíváme, jak lze snadno tvořit právě 3D animace.

#3djournal

Jak správně ukládat 3D fotografie

Zdálo by se, že když vytvoříte kvalitní 3D obraz, máte vyhráno. Ale je tu ještě jeden zádrhel - totiž výběr vhodného formátu pro uložení obrazu. Pokud se rozhodnete nesprávně, může vaše práce přijít vniveč.

#3djournal

3D Lego - Postavte si svůj svět

V následujícím textu se vypravíme tvořit 3D obrazy za pomoci jednoho speciálního programu. Tentokrát budeme stavět 3D objekty ze stavebnice Lego a nakonec z nich budeme vytvářet prostorové obrazy - anaglyphy.

#3djournal

3D texty aneb Plastické písmo v prostoru

V následujícím článku vám chceme dát tip, jak vytvořit efektní prostorové texty. Použít je můžete samostatně i ve 3D kolážích a koho jimi ohromíte, to už necháme na vás.

#3djournal

3D byt v dokonalé kvalitě

V následujícím příspěvku se věnujeme tématu tvorby 3D bytů. Tentokrát použijeme skutečně profesionální program - a tomu budou odpovídat i téměř fotorealistické výsledky.

#3djournal

Svět úžasných molekul ve 3D

V následujícím textu vás čekají dvě zajímavosti: Jednak s jeho pomocí budeme tvořit 3D molekuly, jednak si znovu vyzkoušíme, jak 3D objekty upravit tak, aby vypadaly, jako když jsou před obrazovkou monitoru.

#3djournal

Instantní 3D objekty a texty

Také chvílemi zatoužíte po programu, který by vám nabídl různé 3D objekty, 3D texty a další drobnosti, které byste pak mohli vložit do svých 3D fotografií? Pokud ano, zkuste ten, o kterém bude řeč v tomto článku.

#3djournal

Dokonalé 3D kreslení

Přemýšleli jste už o tom, že byste si nakreslili vlastní 3D obraz, ale přišlo vám to příliš složité? Nabízíme vám jednoduchý návod, jak ho nakreslit opravdu snadno a rychle. V programu určeném pro kreslení přímo v prostoru.

#3djournal

Z 2D do 3D - téměř zázračná proměna

Na 3DJournalu se můžete dočíst, jak převést běžné 2D fotografie do prostorových 3D. Zde ale bude řeč trochu o něčem jiném - budeme totiž 2D objekty na fotografiích upravovat tak, abychom s nimi mohli hýbat a otáčet, jako by byly prostorové.

#3djournal

Jak natočit svoje první 3D video

Při sledování 3D filmů, například v kinech IMAX 3D, jistě mnozí z nás zatoužili natočit vlastní 3D film. Ale jak na to? Nabízíme vám tip, jak to zvládnout - se dvěma kamerami, ale třeba i jen s jednou.

#3djournal

3D obrazy s věrnými barvami

V průběhu času se objevila řada pokusů, jak uživatelům nabídnout co nejkvalitnější 3D zobrazení. Jedno z nich se objevilo poměrně nedávno - pracuje na podobném principu jako anaglyph, ale nabízí kvalitnější podání barev. Je třeba speciálních brýlí.

#3djournal

Jak převést 2D video do 3D

Mnozí z nás už mají doma archiv vlastních videí - z dovolených i z nejrůznějších akcí. Obraz v nich je ale pouze plochý. Pojďme se podívat, jak mu lze - za určitých snadno splnitelných podmínek - přidat třetí rozměr.

#3djournal

Super trik pro snadnou tvorbu 3D fotografií

Už fotografujete ve 3D, stereoskopicky? A také se vám při fotografování 3D fotografií někdy stane, že výsledek není podle vašich představ? Fotografie jsou třeba kvůli natočení zkreslené nebo jste neodhadli, jak moc posunout fotoaparát či mobil mezi první a druhou fotografií? Máme pro vás snadné řešení!

#3djournal

3DJournalDX: Software pro převod z 2D do 3D zdarma

Software 3DJournalDX umožňuje zdarma vytvářet 3D obrazy - z běžných 2D obrazů či fotografií. Na následujících řádcích se dočtete, kde si ho zdarma stáhnout a jak jej lze použít. Řeč bude nejen o základních funkcích, ale nabídneme vám i nějaké tipy a triky.

#3djournal

Jak snadno převést své fotografie do 3D

Máte desítky či stovky fotografií a chtěli byste, aby nebyly ploché, ale plastické? Prostě 3D? Řešení je snadné: Stačí spustit program 3DJournalDX a fotografie převést. A jak že to vlastně funguje?

#3djournal

Jak nahrát své vlastní 3D video na YouTube

3D video a 3D filmy lze sledovat nejen ve 3D televizích, které jsou stále populárnější, ale také na populárním webu YouTube. YouTube totiž 3D videa přímo podporuje a umožňuje nejen jejich nahrání, ale poté také přepínání mezi různými úrovněmi kvality a různými způsoby zobrazení. Jak tedy na YouTube nahrát vlastní 3D video?

#3djournal