Články o 3D a stereoskopii z roku 2024


Jak umělá inteligence vytváří 3D fotky a stereoskopické obrazy

Generování obrázků prostřednictvím některé z mnoha umělých inteligencí, které se v posledním roce vyrojily, je stále populárnější, a tak vás logicky napadne: Co kdybychom nám AI vytvořila stereoskopickou (3D) fotku? A od otázky už je jen krůček k zadání prvního promptu.

#3djournal

Jak převést staré 2D fotografie do 3D a vidět je prostorově

Tomuhle tématu se u nás zdaleka nevěnujeme poprvé, ale naštěstí doba pokročila a převést staré fotografie do 3D, nebo, chcete-li, do stereoskopických fotografií, je snazší a rychlejší než kdy dříve. Jaký postup se osvědčil?

#3djournal

Brýle Apple Vision Pro slibují revoluci ve světě 3D

Jen málokterá novinka ve světě 3D byla očekávána s takovou netrpělivostí, jako Apple Vision Pro, brýle pro virtuální a rozšířenou realitu od Applu. Cupertinská společnost totiž znovu přichází s příslibem revoluce a nabízí naději, že na poli, kde se jiným příliš nedaří, ona změní pravidla hry.

#3djournal

Daz 3D: Jak udělat krásné 3D scény snadno, rychle a zdarma

O programech pro tvorbu 3D scén jsme u nás psali už dříve, dnes pro vás ale máme tip na jeden, který je skutečně kvalitní, dobře použitelný a zdarma. Sami s ním pracujeme již léta, a to nejen při tvorbě stereoskopických obrazů.

#3djournal

Test: 3D fotoaparát Kandao QooCam EGO

Příběh tohoto neobvyklého 3D fotoaparátu odstartoval na veřejnosti v únoru 2022, kdy na Kickstarteru vybrali autoři cílovou částku během několika málo minut. O tři dny později už fanoušci dohromady složili v přepočtu přes 4 miliony korun a nakonec částka překonala 6milionovou hranici (290 tisíc USD). V květnu 2022 pak začala rozesílka produktu k uživatelům – ale zdaleka ještě nebylo hotovo. Proč? A jak si fotoaparát vede?

#3djournal

3DJournal slaví 20. narozeniny a rozdává 3D software zdarma

Webový magazín 3DJournal oslavil loni, v roce 2023, již 20. narozeniny, a tak nastal čas pro několik novinek: Kromě zbrusu nového vzhledu vám od roku 2024 nabízí i obě své aplikace a všechny články zdarma.

#3djournal