Tipy

Skvělé stereoskopické 3D bludiště

Stereoskopické hra Turbo Lode
Stereoskopické hra Turbo Lode

Až dosud jsme 3D obrázky především tvořili, tentokrát vám ale nabízíme oddech - hru, kterou si můžete zahrát s 3D brýlemi na nose. Pojďte tedy s hlavním hrdinou procházet bludiště a sbírat zlaté cihly.

Sdílet:  

Hra je zdarma, volně šiřitelná a stáhnout si ji můžete na této adrese. Stačí v levém menu zvolit download a na této stránce pak self installing exe. Stažený program spusťte, čímž dojde k instalaci hry.

Poté už můžete spustit verzi Turbo Lode - Software, která umí zobrazení pro 3D brýle. V bludišti se pohybujete šipkami, když k nim držíte CTRL, měníte pohled kamery. Mezerníkem se skáče, klávesou SHIFT lze provádět různé akce, například na některých místech kopat.

Tato hra je, zdá se, funkční i 20 let od chvíle, kdy jsme o ní poprvé psali.

Do 3D režimu se lze přepnout klávesou F8, stiskem F4 se mění rozlišení a F6 přepíná obraz na celou obrazovku. Klávesa ESC vyvolá menu a F1 samozřejmě nápovědu.

Cílem je vždy posbírat zlaté cihličky a projít východovými dveřmi dál - na začátku jednotlivých úrovní bývá úkol ještě upřesněn. Hru je možné hrát i po síti - v tom případě je třeba ji spustit s parametrem /network. Hrát mohou nejvíce 4 hráči.

Pokud by se vám úrovně dodávané se hrou omrzely, můžete si vytvořit své vlastní. Spolu se hrou se totiž nainstaluje také jejich editor. Tak příjemnou zábavu.

Návod ke hře

Pokud byste si náhodou nevěděli rady už na začátku hry, potom se vám možná bude hodit tento stručný návod: Na začátku posbírejte cihličky, vylezte po žebříku nahoru a dokončete sběr. Projděte dveřmi do další úrovně. Zde posbírejte cihličky a prokopejte se dolů (nejlépe na místě u stěny naproti zubu vedle dveří). Dole posbírejte cihličky a nechejte se skákadly vynést na blok uprostřed. Zde seberte cihlu, vraťte se dolů a nechejte se skákadlem prohodit vykopanou dírou zpět nahoru (měla by být přímo nad ním). Zde projděte do další úrovně.

Ve třetí úrovni hlavně rychle utíkejte před tím, co vás honí... A dál už to necháme na vás.

3DJournal, srpen 2003
Sdílet: