Tipy

Skryté tajné obrazy v obraze

Původní i šifrované obrazy
Původní i šifrované obrazy

Modročervené brýle lze použít nejen k prohlížení 3D obrazů, ale také k jiným činnostem - třeba k prohlížení skrytých obrazů. Pokud tedy máte chuť, pojďte s námi tvořit utajené obrazové zprávy.

Sdílet:  

Co budete potřebovat? Utajovaný obraz a obraz šifrovací. Pro začátek se můžete podívat na obrazy na této stránce - obraz s červeným vzorem je šifrovací, obraz s řeckým chrámem pak ten, který budeme ukrývat.

Vytvoření ukrytého obrazu je snadné. Spusťte program 3DJournal, nahrajte jako levý obraz utajovaný a jako pravý obraz šifrovací. A nyní už pouze zvolte Vytvoř 3D obrázek. Výsledek si prohlédněte nejprve bez brýlí a poté přes levý (červený) průzor svých 3D brýlí.

Jak vytvořit šifrovaný obrázek

Jako šifrovací obraz je vhodné použít obrázek, který obsahuje pouze různé odstíny červené (červená složka barvy je na maximu - 255, další dvě jsou shodné - například 10, 50 a podobně). Můžete použít ten náš (a složit z něj větší obrazec) nebo svůj vlastní.

Šifrovaný obraz by měl být černobílý (nebo s odstíny šedé), neměly by na něm příliš vynikat tmavé nebo světlé části. Obraz může samozřejmě obsahovat nejen grafické, ale třeba také textové sdělení. Je vhodné, aby šifrovaný i šifrovací obraz měly stejnou velikost.

Pokud budete mít chuť experimentovat, můžete vytvořit i šifrovací obraz zelenomodrý a poté ho dešifrovat pravým průzorem brýlí. Nezapomeňte, že v tomto případě se do programu 3DJournal nahrají obráceně (šifrovací obraz tedy jako levý).

Další možností je vytvořit dva naprosto odlišné černobílé šifrované obrazy - a nahrát jeden jako levý a druhý jako pravý. Potom v jednom obrazu uvidíte obrazy dva - jeden levým a druhý pravým průzorem brýlí. Přejeme prima experimentování.

3DJournal, říjen 2003
Sdílet: