Domů
3D Portál
3D Galerie
3D Foto-Software
Archiv 3D článků

Nejlepší 3D fotografie a 3D video

V průběhu let jsme my i členové dřívějšího klubu 3DJournal pořídili řadu 3D fotografií i nějaká ta 3D videa. Zde je výběr těch nejlepších.

Hned na úvod ovšem stojí za zmínku, že všechny fotografie, které zde vidíte, jsou určeny pro ony klasické červeno-blankytné brýle, jsou tedy vytvořeny v takzvaném stereoskopickém systému Anaglyph. Výhodou je, že tyto brýle jsou snadno dostupné, lze je koupit například ve známém obchodě Aliexpress.com, a to doslova za pár centů i s poštovným.

3D Tanzánie

Tanzánie 3D
A začněme trochou exotiky. Ve střední Africe leží Tanzánie a my jsme v ní pořizovali 3D fotografie nejčastěji dvěma fotoaparáty. To nám umožnilo fotografovat i zvířata na safari v pohybu. V 3D galerii z Tanzánie tak můžete vidět i žirafy, zebry nebo slony. Kromě safari ovšem tato galerie nabízí třeba i pohled na pláže Zanzibaru nebo na okolí Kilimanjara.

3D galerie Tanzánie (po kliknutí na fotografii použijte šipky dole pod ní pro pohyb mezi fotografiemi)

V Tanzánii jsme natáčeli i 3D video, můžete ho vidět zde

Video i fotografie byly tvořeny programem 3DJournal 3.2.

3D Thajsko

3D fotografie jsme pořizovali i v Thajsku. V tomto případě jedním fotoaparátem pomocí triku s posouváním fotoaparátu. Fotografie jsme tak mohli dělat rychle a snadno, ale, jak můžete vidět, nejsou na nich žádné pohyblivé objekty. Přesto věříme, že na vás z nich dýchne závan exotiky.

3D galerie Thajska

Fotografie byly opět tvořeny programem 3DJournal 3.2.

3D Paříž

Paříž 3D
A z exotiky se pojďme podívat do Evropy. Při naší návštěvě Paříže jsme - opět jedním fotoaparátem - pořídili řadu fotografií tohoto nádherného města. Najdete tu fotografie Eiffelovy věže, Notre Dame, Louvre, ale třeba i z La Défense.

3D galerie Paříže

Fotografie byly opět tvořeny programem 3DJournal 3.2.

3D Kostarika

A zamiřme ještě i do střední Ameriky, konkrétně do Kostariky. Při naší návštěvě v této úchvatné zemi jsme opět jedním fotoaparátem pořídili řadu 3D fotografií. Najdete tu fotografie flóry z národních parků, vulkány a sem tam i nějakou stavbu.

3D galerie Kostariky

Fotografie byly opět tvořeny programem 3DJournal 3.2.

3D Machu Picchu

A ještě jižní Amerika, konkrétně Peru - a slavné Machu Picchu. Najdete tu 3D fotografie z různých úhlů pohledu na tento archeologický skvost světa.

3D galerie Machu Picchu

Fotografie byly opět tvořeny programem 3DJournal 3.2.

A ještě trocha dalších 3D fotografií

Pokud chcete vidět všechny naše 3D galerie z dalších míst světa, zamiřte sem: 3D Galerie. Najdete tam 3D fotografie třeba i z USA, Španělska, Rakouska, Itálie nebo z Prahy.

Jak jsme psali v úvodu, také naši uživatelé se v minulých letech velmi činili. Opravdu velmi zajímavou a rozsáhlou galerii vytvořil pan Bohdan Gadžuk. Pan Gadžuk bohužel již odešel z tohoto světa, ale jeho 3D fotografie žijí dál - a najdete je zde.

Fotografie všech uživatelů najdete zde v uživatelské galerii.

A 3D video

3D fotografie a 3D video samozřejmě tvoří i řada dalších tvůrců. Zde je několik tipů na zajímavá 3D videa na YouTube:

3D dinosauři

3D roller coaster

NASA - 3D Tour Mezinárodní vesmírnou stanicí


Komentáře, názory a rady
Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...


>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2003-2023 3DJournal.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu 3DJournal.com a ochrana soukromí


Tweet