Domů | O nás | Staňte se členy klubu/Získejte 3D software | en english Přihlášení pro členy - Jméno: Heslo:
 3DJournal          Zažijte třetí rozměr obrazu
Naše nabídka: 3D fotografie 3D software Návody a rady Diskuze
HORKÉ TIPY VIDEO-NÁVODY
! 3DFotoVideo 3DVideoVideo

<<< Video 1: Jak vytvořit 3D fotografii

Video 2: Jak vytvořit 3D video >>>
E-kniha zdarma o 3D fotografii a 3D videu
E-kniha: Jak na 3D foto a 3D video - stáhni si knihu zdarma ze Slasti.cz nebo přímo zde: mobi - epub - pdf
Rychlé menu
 Hlavní stránka
 Všechny články
 O nás
3D galerie
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image

Jak udělat ze 2D videa 3D

   Mnozí z nás už mají doma archiv vlastních videí - z dovolených i z nejrůznějších akcí. Obraz v nich je ale pouze plochý. Pojďme se podívat, jak mu lze - za určitých snadno splnitelných podmínek - přidat třetí rozměr.

Související témata: Točte snadno vlastní 3D filmy

   Následující text vychází z nápadu, se kterým se nám ozval náš čtenář Radek Skačík. Po domluvě s ním jsme na tomto nápadu začali experimentovat a nyní vám přinášíme tento text. A jaký je ten nápad?
  
Trocha teorie
   Na videu bývá zachycen nějaký pohyb. Řekněme, že je to třeba balón v popředí letící vpravo.  Jak jdou snímky pohybu za sebouTo znamená, že na každém dalším snímku videa je posunut trochu více doprava tak, jak je naznačeno zde na obrázku.
   A teď si představte, že z prvního snímku vezmete červenou barvu a z druhého modrou a zelenou a složíte je do jednoho snímku - prvního snímku nového videa. Potom uděláte totéž pro druhý a třetí snímek - a dostanete druhý snímek nového videa. A tak dál. Co se stane?
    Složený snímek v anaglyphu Protože na každém dalším snímku je balón trochu víc vpravo a vy z dřívějších snímků berete červenou a z pozdějších modrou a zelenou barvu - a protože pravé oko vidí přes brýle červenou a levé oko modrou a zelenou - tak pravé oko teď vždy vidí balón trochu víc vlevo a levé vpravo. Ale to je přece princip 3D zobrazení objektů v popředí!
  
A teď prakticky
   V redakci jsme provedli řadu testů a nakonec jsme našli software, který je zdarma a přitom dokáže výše vysvětlený převod provádět automaticky. Jmenuje se Zwei-Stein a stáhnout si ho můžete z této stránky. (Odkaz na tento program naleznete i v seznamu odkazů pro členy - a tam ho také budeme updatovat v případě, že by došlo k jeho změně.). Program nainstalujte a spusťte.
   (Mimochodem - podobným postupem, ale snáze, můžete k převodu z 2D do 3D použít program 3DJournal - více o videu a animacích v programu 3DJournal se dočtete v tomto článku.)
    Práce s programem Zwei-Stein Nyní klikněte pravým tlačítkem myši na nápis Right click here to import media clip. Zvolte Import media clip a nahrajte své video. Poté klikněte na stejné místo ještě jednou a nahrajte video podruhé.
   Klikněte na první video a nad ním tlačítkem Add Video Effect přidejte Basic Effects - Mapper. Obě táhla pro Map Green i Map Blue stáhněte na 0 a vrchní táhlo Map Opacity dejte na 0,5.
   Klikněte na druhé video a nad ním tlačítkem Add Video Effect rovněž přidejte Basic Effects - Mapper. Obě táhla pro Map Red stáhněte na 0.
   Nyní druhé video posuňte myší trochu doprava (můžete o jeden snímek, ale i o víc - u každého videa je třeba experimentovat). Výsledný obraz pro různé části videa můžete sledovat v náhledovém okně vpravo nahoře. Po videu se posouváte táhlem nad klipy.
   Video můžete uložit volbou File - Export a volbou jednoho z formátů videa.
  
Co nejlepší výsledky
   V praxi samozřejmě většinou neplatí, že by se na videu pohyboval jenom jeden předmět, navíc Záběr z výsledného převedeného videa se může chvíli pohybovat doprava, potom doleva, nahoru. V takovém případě je třeba pro různé části videa nastavit filtry různě - jednou bude brána červená barva z dřívějších snímků, jindy bude vhodné ji brát z pozdějších (a modrou a zelenou naopak).
   Někdy bude mít pohyb zachycený na videu takové vlastnosti, že jeho rozumný převod do 3D videa nebude možný. Vždy je třeba trochu experimentovat a hledat nejlepší řešení.
   Protože uvedený postup používá poloprůhlednou první barevnou vrstvu a pod ní vrstvu druhou, je třeba počítat s úbytkem barev a jasu. Pokud by to vadilo, doporučujeme provést korekce v programu pro střih videa, který používáte pro svou běžnou práci. Další možností je vytvořit video třeba ve formátu pro Stereoscopic Player - podobně, jak o tom píšeme v článku o natáčení 3D videa .
(3DJournal)


Související témata: Točte snadno vlastní 3D filmyPošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet

    Jaggni to! Linkuj! Vybrali.sme

del.icio.us stumble it digg it Google Reddit Ma.gnolia connotea NewsVine blinkbits BlinkList De.lirio.us co.mments feedmelinks Furl scuttle simpy YahooMyWeb
Kompletní menu
 Hlavní stránka
 Předplatné
 Ztracené heslo
 Software 3DJournal
 3D brýle
 3D film, 3D video
 Všechny články
 Diskuzní fórum
 3D galerie
 3D galerie míst světa
 Stáhněte si
 Užitečné odkazy
 Otázky a odpovědi
 Správa členského konta
 O nás
 
 Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet


3D software pro 3D fotografie a pro prevod z 2D do 3D


Tato stránka je součástí projektu 3DJournal. Na jeho stránkách naleznete: 3D obrázky (prostorové 3D obrázky, 3D obrazy), 3D fotografie (prostorové 3D fotografie, 3D fota, 3D fotky), návod na 3D, jak se dělají 3D obrazy, jak se dělají 3D fotografie (jak se dělají 3D fotky), download 3D software zdarma, levné 3D brýle, 3D vybavení, 3D fotoaparáty, 3D hry pro 3D brýle (3D hra pro 3D brýle), anaglyph, anaglyf, anaglyphy, anaglyfy, stereogram, stereograf, stereogramy, 3D grafy, 3D animace, 3D rendering, 3D odkazy, 3D galerie, umělecká 3D erotika, 3D svět, stereoskopické obrazy, modročervené brýle, červenomodré brýle, red cyan brýle.

©2003 - 2021 3DJournal.com
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla použití