Domů | O nás | Staňte se členy klubu/Získejte 3D software | en english Přihlášení pro členy - Jméno: Heslo:
 3DJournal          Zažijte třetí rozměr obrazu
Naše nabídka: 3D fotografie 3D software Návody a rady Diskuze
HORKÉ TIPY VIDEO-NÁVODY
! 3DFotoVideo 3DVideoVideo

<<< Video 1: Jak vytvořit 3D fotografii

Video 2: Jak vytvořit 3D video >>>
E-kniha zdarma o 3D fotografii a 3D videu
E-kniha: Jak na 3D foto a 3D video - stáhni si knihu zdarma ze Slasti.cz nebo přímo zde: mobi - epub - pdf
Rychlé menu
 Hlavní stránka
 Všechny články
 O nás
3D galerie
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image
3D image

Dokonalé 3D kreslení

   Přemýšleli jste už o tom, že byste si nakreslili vlastní 3D obraz, ale přišlo vám to příliš složité? Nabízíme vám jednoduchý návod, jak ho nakreslit opravdu snadno a rychle. V programu určeném pro kreslení přímo v prostoru.

    Rozhraní programu Ke své tvorbě tentokrát použijeme program SketchUp, jehož demoverzi si můžete stáhnout na této adrese . (Odkaz na tento program naleznete i v seznamu programů ke stažení pro členy - a tam ho také budeme updatovat v případě, že by došlo k jeho změně). Stažený program spusťte, čímž dojde k jeho instalaci.
   Demoverze nabízí možnost využít všechny vlastnosti programu, a to pro řadu hodin práce. Tento čas vám jistě postačí pro vytvoření řady zajímavých obrázků.
  
Začínáme kreslit
   Po spuštění programu se v jeho hlavním okně objeví pohled shora na vaši novou scénu. Můžete rovnou začít kreslit, nebo přepnout do jiného pohledu. Pro začátek doporučujeme spíše druhou možnost - zvolte View/Standard views/ISO. Nyní uvidíte celou scénu (zatím prázdnou) ve třech rozměrech - prostorově.
   Pro kreslení se nabízí řada nástrojů, nejjednodušší a nejrychlejší bude nyní použití obdélníku (Rectangle) - zapnete jej tlačítkem s obrázkem čtverce vlevo. Nyní najeďte kurzorem myši někam mezi červenou a zelenou tečkovanou linku, stiskněte levé tlačítko myši a táhněte nahoru tak, aby se začal ukazovat obdélník. Můžete ho zkusit vytvořit třeba tak, aby byl naležato a mohl tak sloužit jako podložka pro vaše další kresby.
   Nyní můžete tento postup několikrát zopakovat - v již vytvořeném obdélníku můžete tvořit další - třeba jako základy staveb. Když začnete tvořit nový obdélník tak, že kliknete myší na nějaký vrchol (roh) již vytvořeného obdélníku - a pak na druhý - a pak pojedete myší nahoru, začne se tvořit stěna. Podobně můžete nahoře na stěnách vytvořit strop.
   Chcete-li vytvořené plochy obarvit, zvolte nástroj pro vybarvování - tlačítkem s plechovkou barvy (Paint). Zobrazí se vám dostupné materiály. Vyberte si jeden a potom klikněte na plochu, kterou chcete obarvit.
    Výsledný testovací 3D obraz Můžete rovněž upravovat již jednou nakreslené objekty - třeba tak, že vyberete tlačítkem se čtveřicí šipek nástroj Move/Copy, pravým tlačítkem kliknete na hranu nějakého objektu a potom myší táhnete. Nebo nástrojem Push/Pull, který zapnete tlačítkem, jež je hned vedle. Ten vám umožní 'vytáhnout' obdélník do výšky tak, že se z něj stane kvádr. A samozřejmě nástrojem Erase - mazání (tužka s červenou špičkou).
  
Vytváříme 3D obraz
   Obrázkem můžete různě natáčet, posouvat ho nebo zmenšovat či zvětšovat - a to sedmi tlačítky vlevo s obrázky lupy, chodidel, oka a podobně - a myší. Můžete zvolit také jeden ze standardních pohledů - buď tlačítky s domečky na horní tlačítkové liště nebo v menu View/Standard views.
   Jakmile je vaše scéna hotova, posuňte ji k pravému rohu okna a uložte jako levý obrázek (File/Export/Raster Image). Potom ji posuňte o něco doleva (nástrojem Pan - zapíná se tlačítkem s obrázkem ruky a ve skutečnosti nehýbe se scénou, ale s kamerou - což je přesně to, co pro vytvoření stereoskopického obrázku potřebujeme). Přesná délka posunu záleží mimo jiné na velikosti scény a požadovaném efektu. Při troše štěstí vám vyjde i volba 'prostě o trochu'. Obrázek opět uložte - jako pohled zprava.
   Oba obrázky nyní složíte dohromady jako obvykle v programu 3DJournal. A zbývá už jen nasadit 3D brýle.
(3DJournal)
Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet

    Jaggni to! Linkuj! Vybrali.sme

del.icio.us stumble it digg it Google Reddit Ma.gnolia connotea NewsVine blinkbits BlinkList De.lirio.us co.mments feedmelinks Furl scuttle simpy YahooMyWeb
Kompletní menu
 Hlavní stránka
 Předplatné
 Ztracené heslo
 Software 3DJournal
 3D brýle
 3D film, 3D video
 Všechny články
 Diskuzní fórum
 3D galerie
 3D galerie míst světa
 Stáhněte si
 Užitečné odkazy
 Otázky a odpovědi
 Správa členského konta
 O nás
 
 Pošlete odkaz na tuto stránku přátelům na Facebooku: Sdílet


3D software pro 3D fotografie a pro prevod z 2D do 3D


Tato stránka je součástí projektu 3DJournal. Na jeho stránkách naleznete: 3D obrázky (prostorové 3D obrázky, 3D obrazy), 3D fotografie (prostorové 3D fotografie, 3D fota, 3D fotky), návod na 3D, jak se dělají 3D obrazy, jak se dělají 3D fotografie (jak se dělají 3D fotky), download 3D software zdarma, levné 3D brýle, 3D vybavení, 3D fotoaparáty, 3D hry pro 3D brýle (3D hra pro 3D brýle), anaglyph, anaglyf, anaglyphy, anaglyfy, stereogram, stereograf, stereogramy, 3D grafy, 3D animace, 3D rendering, 3D odkazy, 3D galerie, umělecká 3D erotika, 3D svět, stereoskopické obrazy, modročervené brýle, červenomodré brýle, red cyan brýle.

©2003 - 2021 3DJournal.com
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla použití